Digitalni repozitorij raziskovalnih organizacij Slovenije (DiRROS) je enotna vstopna točka za dostop do elektronskih oblik znanstvenih in strokovnih del, poročil, raziskovalnih podatkov ter drugih gradiv, ki nastajajo v raziskovalnih organizacijah ali pri samostojnih raziskovalcih in umetnikih, ki nimajo možnosti objave (arhiviranja) in hrambe elektronskih virov.
DiRROS ponuja storitev objavljanja in hrambe različnih elektronskih dokumentov brezplačno. Združljivost z navodili OpenAIRE zagotavlja izmenjavo vsebin z drugimi repozitoriji ter izpolnjevanje določil Evropske komisije glede odprte dostopnosti recenziranih znanstvenih objav in raziskovalnih podatkov, ki so rezultat z javnimi sredstvi financiranih projektov iz okvirnih programov FP7, Obzorje 2020 in Obzorje Evropa, kakor tudi zahtev slovenske nacionalne strategije, zakonodaje, institucionalnih politik in financerjev.
V procesu oddaje v repozitorij je možno za vsako gradivo sprožiti zaznavanje podobnosti vsebin (plagiatorstva) glede na vse dokumente na Nacionalnem portalu odprte znanosti.
Vključevanje raziskovalne organizacije ali posameznika v DiRROS poteka na osnovi medsebojnega sporazuma oz. pogodbe. Po dogovoru lahko vodenje bibliografij raziskovalcev v sistemu COBISS.SI izvaja CTK, storitev se zaračunava po veljavnem ceniku.