Digitalni repozitorij raziskovalnih organizacij Slovenije

Izpis gradiva
A+ | A- | SLO | ENG

Naslov:Primer bolnika z nevrološkimi simptomi 11 let po zdravljenju karcinoma testisa
Avtorji:Šoštarič Podlesnik, Marija (Avtor)
Roš-Opaškar, Tanja (Avtor)
Jereb, Berta (Avtor)
Jezik:Slovenski jezik
Tipologija:1.04 - Strokovni članek
Organizacija:Logo OI - Onkološki inštitut Ljubljana
Leto izida:2010
UDK:616.64/.68-006.6-08:616.83
ISSN pri članku:1408-1741
OceCobissID:65324032 Povezava se odpre v novem oknu
URN:URN:NBN:SI:doc-W6J44N8T
COBISS_ID:1057659 Povezava se odpre v novem oknu
Število ogledov:1376
Število prenosov:294
Datoteke:.pdf PDF - Predstavitvena datoteka, prenos (108,16 KB)
 
Nadgradivo:Onkologija
Onkološki inštitut
 
Metapodatki:XML RDF-CHPDL DC-XML DC-RDF
Avtorske pravice:by Authors
:
  
Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.


Licence

Licenca:CC BY 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.sl
Opis:To je standardna licenca Creative Commons, ki daje uporabnikom največ možnosti za nadaljnjo uporabo dela, pri čemer morajo navesti avtorja.
Začetek licenciranja:31.08.2018

Sekundarni jezik

Jezik:Angleški jezik
Naslov:The Patient with Neurologic Symptoms Appearing 11 Years after Treatment of Testicular Cancer
Povzetek:Introduction of cisplatin-based chemotherapy (ChT) improved the cure rate of patients with testicular cancer. Polyneuropathy, as the most common side effect of cisplatin, is observed in a high proportion of patients treated with PVB. Peripheral nerve damage of different grade, depending on the cumulative dose of the drug may last for many years after the conclusion of treatment. A large study on neuro-toxic symptoms in subjects treated with 6 cycles PVB is quoted. In the presented patient, neurologic symptoms appeared 11 years after the treatment with 3 cycles of PVB. The cause of his symptoms is not clear. Years ago, radiation was recognized as the most frequent cause of late effects, with chemotherapy recently increasing its role in this process. Careful life time follow-up by assorted specialists is necessary to gain further experience.

Arhiv

niGradiv

Nazaj