Digitalni repozitorij raziskovalnih organizacij Slovenije

Izpis gradiva
A+ | A- | Pomoč | SLO | ENG

Naslov:Domains without parabolic minimal submanifolds and weakly hyperbolic domains
Avtorji:ID Forstnerič, Franc (Avtor)
Datoteke:.pdf PDF - Predstavitvena datoteka, prenos (242,50 KB)
MD5: 968AF422A5EFB57D0AF9C573CD9E8476
 
URL URL - Izvorni URL, za dostop obiščite https://londmathsoc.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1112/blms.12894
 
Jezik:Angleški jezik
Tipologija:1.01 - Izvirni znanstveni članek
Organizacija:Logo IMFM - Inštitut za matematiko, fiziko in mehaniko
Povzetek:We show that if Ω is an m-convex domain in Rn for some 2m<n whose boundary bΩ has a tubular neighbourhood of positive radius and is not m-flat near infinity, then Ω does not contain any immersed parabolic minimal submanifolds of dimension m. In particular, if M is a properly embedded non-flat minimal hypersurface in Rn with a tubular neighbourhood of positive radius, then every immersed parabolic hypersurface in Rn intersects M. In dimension n=3, this holds if M has bounded Gaussian curvature function. We also introduce the class of weakly hyperbolic domains Ω in Rn, characterised by the property that every conformal harmonic map CΩ is constant, and we elucidate their relationship with hyperbolic domains, and domains without parabolic minimal surfaces.
Ključne besede:minimal surfaces, m-plurisubharmonic functions, hyperbolic domain
Status publikacije:Objavljeno
Verzija publikacije:Objavljena publikacija
Datum objave:01.12.2023
Leto izida:2023
Št. strani:str. 2778-2792
Številčenje:Vol. 55, iss. 6
PID:20.500.12556/DiRROS-18651 Novo okno
UDK:517.5
ISSN pri članku:0024-6093
DOI:10.1112/blms.12894 Novo okno
COBISS.SI-ID:161694467 Novo okno
Opomba:
Datum objave v DiRROS:10.04.2024
Število ogledov:1016
Število prenosov:664
Metapodatki:XML DC-XML DC-RDF
:
FORSTNERIČ, Franc, 2023, Domains without parabolic minimal submanifolds and weakly hyperbolic domains. Bulletin of the London Mathematical Society [na spletu]. 2023. Vol. 55, no. 6, p. 2778–2792. [Dostopano 8 april 2025]. DOI 10.1112/blms.12894. Pridobljeno s: https://dirros.openscience.si/IzpisGradiva.php?lang=slv&id=18651
Kopiraj citat
  
Objavi na:Bookmark and Share


Postavite miškin kazalec na naslov za izpis povzetka. Klik na naslov izpiše podrobnosti ali sproži prenos.

Gradivo je del revije

Naslov:Bulletin of the London Mathematical Society
Skrajšan naslov:Bull. Lond. Math. Soc.
Založnik:Wiley, London Mathematical Society
ISSN:0024-6093
COBISS.SI-ID:25154560 Novo okno

Gradivo je financirano iz projekta

Financer:EC - European Commission
Program financ.:European Commission
Številka projekta:101053085
Naslov:Holomorphic Partial Differential Relations
Akronim:HPDR

Financer:ARRS - Agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
Številka projekta:P1-0291
Naslov:Analiza in geometrija

Financer:ARRS - Agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
Številka projekta:J1-3005
Naslov:Kompleksna in geometrijska analiza

Financer:ARRS - Agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije
Številka projekta:N1-0237
Naslov:Holomorfne parcialne diferencialne relacije

Licence

Licenca:CC BY 4.0, Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna
Povezava:http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.sl
Opis:To je standardna licenca Creative Commons, ki daje uporabnikom največ možnosti za nadaljnjo uporabo dela, pri čemer morajo navesti avtorja.

Sekundarni jezik

Jezik:Slovenski jezik
Ključne besede:minimalne ploskve, m-plurisubharmonične funkcije, hiperbolična domena


Nazaj