Digital repository of Slovenian research organisations

Search the repository
A+ | A- | Help | SLO | ENG

Query: search in
search in
search in
search in

Options:
  Reset


Query: "author" (Glumac Nebojša) .

1 - 8 / 8
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Inguinal or inguino-iliac/obturator lymph node dissection after positive inguinal sentinel lymph node in patients with cutaneous melanoma
Nebojša Glumac, Marko Hočevar, Vesna Zadnik, Marko Snoj, 2012, original scientific article

Abstract: The aim of the study was to determine whether the presence of inguinal sentinel lymph node (SLN) metastases smaller than 2 mm (micrometastases) subdivided according to the number of micrometastases predicts additional, non-sentinel inguinal, iliac or obturator lymph node involvement in completion lymph node dissection (CLND). Positive inguinal SLN was detected in 58 patients (32 female, 26 male, median age 55 years) from 743 consecutive and prospectively enrolled patients with primary cutaneous melanoma stage I and II who were treated with SLN biopsy between 2001 and 2007. Micrometastases in inguinal SLN were detected in 32 patients, 14 were single, 2 were double, and 16 were multiple. Twenty-six patients had macrometastases. No patient with any micrometastases or a single SLN macrometastasis in the inguinal region had any iliac/obturator non-sentinel metastases after CLND in our series. Furthermore, no patient with single SLN micrometastasis in the inguinal region had any non-sentinel metastases at all after CLND in our series. In these cases respective CLND might be omitted.
Published in DiRROS: 21.03.2024; Views: 47; Downloads: 17
.pdf Full text (307,79 KB)

2.
3.
4.
5.
Prognostična vloga tirozinazne mRNK v krvi bolnikov z malignim melanomom
Nebojša Glumac, Marko Snoj, Marko Hočevar, Srdjan Novaković, 2004, published professional conference contribution abstract

Published in DiRROS: 17.09.2019; Views: 1953; Downloads: 437
.pdf Full text (47,45 KB)

6.
Predstavitev primera 47 letne bolnice s karcinomom leve dojke in klinično tipnim zasevkom v pazdušne bezgavke
Nebojša Glumac, Janez Žgajnar, 2004, published professional conference contribution abstract

Published in DiRROS: 16.09.2019; Views: 1651; Downloads: 396
.pdf Full text (41,62 KB)

7.
Prediagnosticiranje
Nebojša Glumac, 2012, original scientific article

Abstract: V tem prispevku bomo opisali pojav pri raku, ki ga po angleško imenujemo overdiagnosis. Za izraz še ni uradno sprejetega slovenskega prevoda, v tem prispevku pa bomo uporabili izraz prediagnosticiranje, ki označuje raka, ki ne bi povzročil simptomov ali smrti, če ne bi bil diagnosticiran. Za to sta potrebna 2 pogoja: obstoj večje baze subkliničnega raka in aktivno odkrivanje te baze, presejanje. Ocena prediagnosticiranja pri presejanju je znana iz randomiziranih študij: 25 % za raka dojk, 50 % za pljučnega raka in več kot 60 % za raka prostate. Retrospektivne študije in populacijska statistika kažejo na prediagnosticiranje pri nevroblastomu, ščitničnem raku, raku ledvic in melanomu. Zato je treba bolnike seznaniti z velikostjo problema in možnostmi negativnih učinkov zdravljenja bolezni, ki jih morda ne bi nikoli prizadela. Pogostost prediagnosticiranja bi bilo treba bolje oceniti in odkriti metode, s katerimi bi ta problem zmanjšali.
Published in DiRROS: 31.08.2018; Views: 2498; Downloads: 633
.pdf Full text (508,32 KB)

8.
Elektrokemoterapija melanoma
Gregor Serša, Maja Čemažar, Nebojša Glumac, Marko Snoj, 2013, published professional conference contribution

Abstract: Elektrokemoterapija je način zdravljenja raka, ki združuje uporabo standardnih kemoterapevtikov in aplikacijo električnih pulzov na območje tumorja. S tem se večkrat poveča učinkovitost bleomicina ali cisplatina samo na področju dovedenih električnih pulzov. Elektrokemoterapija je sedaj v Evropi uveljavljen način zdravljenja različnih kožnih tumorjev, predvsem pa se je uveljavila pri zdravljenju kožnih in podkožnih zasevkov melanoma. Njena učinkovitost je okrog 80 % objektivnih odgovorov in okrog 60 % popolnih odgovorov po enkratni terapiji, z možnostjo izboljšanja odgovora ob ponavljajoči se terapiji. Elektrokemoterapijo uporabljamo predvsem pri zdravljenju kožnih, podkožnih in tranzit zasevkov melanoma ter krvavečih tumorjev in zasevkov v predhodno tretiranih področjih.
Keywords: elektrokemoterapija, melanom, zdravljenje
Published in DiRROS: 31.08.2018; Views: 2777; Downloads: 754
.pdf Full text (317,16 KB)

Search done in 0.24 sec.
Back to top